Pomysły na dekoracje jesienne

Jesień kojarzy się z kolorami złota, czerwieni, pomarańczowego – wszystkie są ciepłymi odcieniami. Słoneczne dni dodają energii, wigoru i chęci do życia, przywołują na myśl same pozytywne wspomnienia i emocje. To doskonały czas na ciekawe dekoracje w domu i jego najbliższej okolicy. Można je wykonać samodzielnie, angażując w każdy etap pracy małe dzieci – będzie to cudownie spędzony czas w gronie najbliższych.

Pomysły na dekoracje jesienne

Ciekawe jesienne dekoracje

Zadaniem jesiennych dekoracji jest ożywienie wnętrza i zatrzymania w nim odrobiny słońca. Ciepłe odcienie wpływają pozytywnie na samopoczucie i wprowadzają wyjątkowy klimat. W tym pięknym czasie powinno się skorzystać ze skarbów jesieni – kwiatów, kasztanów, żołędzi, szyszek. Zawsze znajdą się jakieś ciekawe inspiracje, pomocny może okazać się choćby Internet. W wielu kulturach ogromną rolę odgrywają warzywa i owoce, które są symbolami dobrobytu w domach i obfitości. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup ozdobnych dyni, które uznawane są za królowe jesiennych ogrodów. Można ją ustawić przed wejściem do domu lub zawiesić jako lampion przy schodach. Idealnie prezentują się również białe dynie, owoce jarzębiny i chryzantemy.

Co wykorzystać do dekoracji jesiennych?

Wszystkie jesienne ozdoby można użyć jako dekoracji stolika, parapetów, komody, czy innych mebli. Ładnie będą wyglądały również w kuchni. W wazonach można umieścić astry, begonie, jeżówki – osobno lub we wspólnych kompozycjach. W oknie mile widziane są wrzosy, każdą roślinę można umieścić w doniczkach ceramicznych, glinianych lub z terakoty. Bardzo popularne są stroiki jesienne, do których wykonania nadają się szklanki, miski i wazony – ułożenie w nich różnokolorowych liści, kasztanów i szyszek pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu. Złota polska jesień jest piękna, przynosi wiele ozdób, których wykorzystanie upiększy każdy dom od środka. Czasami teoretycznie niedbale ułożona kompozycja ładnie się prezentuje, ma w sobie oryginalność i świeżość. W ten sposób chociaż na jakiś czas odgania się myśl o ewentualnych pogorszeniu pogody.