Jak samodzielnie wykonać modną sukienkę?

Nie musisz być profesjonalną krawcową, żeby zrobić samodzielnie modną sukienkę. Wygląda oryginalnie. Nie musisz przepłacać, żeby wyglądać modnie i wyróżnić się w tłumie. Wybierz tylko właściwy materiał i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

 Jak samodzielnie wykonać modną sukienkę? 

Przepiękna sukienka na jedno ramię

Jeśli od dawna marzyłaś o sukience na jedno ramię, teraz sama możesz ją łatwo zrobić. Jest modna i doskonale sprawdzi się na każdym przyjęciu. Możesz ją przepięknie ozdobić paskiem lub elegancką kokardką. Wykonasz ją w zaledwie kilka minut. Wybierz ulubiony materiał, wzór i kolor. Będziesz też potrzebować gumki. Najlepiej, żeby była czarna. Jednak może być bez problemu w innym kolorze.

Najpierw przyłóż do ciała materiał i zwiąż dwa rogi na jednym ramieniu. Następnie za pomocą szpilki ostrożnie zepnij część pod pachą, Pamiętaj o tym, by zostawić miejsce na rękę. Pozostały materiał odpowiednio fastryguj nicią albo szpilkami. Szeroko zepnij materiały. Później subtelnie ściągnij sukienkę i precyzyjnie zszyj sukienkę, którą już fastrygowałaś. Na samym końcu musisz jeszcze przyłożyć gumkę do talii i zaznaczyć właściwą miarę. Zszywasz, niepotrzebny materiał odcinasz i przekładasz na sukienkę. Jest już gotowa! Prawda, że to było łatwe?

 Jak samodzielnie wykonać modną sukienkę? 

Klasyczna mała czarna

Nie może jej zabraknąć w żadnej damskiej szafie. Może być seksowna i prosta jednocześnie. Do jej wykonania będziesz potrzebować połyskliwego materiału i trochę dobrych chęci. Na początku wybierz właściwy materiał, najlepiej elastyczny i rozciągliwy. Odmierz długość dopasowaną do Twojej sylwetki (od biustu do kolan). Materiał złóż teraz na pół, fastryguj po obu stronach i odetnij odmierzoną długość. Następnie powinnaś obszyć boki (tworzysz sukienkę spódnicy) i brzegi. Koniecznie pamiętaj o tym, aby zrobić to szerzej w okolicach talii. Musisz tam zmieścić gumkę. Na końcu gumki musisz przyczepić agrafkę. Teraz przyciągnij ją przez szycie w spódnicy. Kolejny krok polega na zszyciu dwóch końców gumki i szyciu materiału sukienki. Na koniec doszyj resztę materiału do przedniej części sukienki i rozetnij wzdłuż na środku. Możesz subtelnie obszyć boki sukienki lub przyozdobić je pięknymi koralikami. Wybierz sposób wiązania.