Flowerboxy z okazji Mikołajek i Gwiazdki

Kompozycje kwiatowe od zawsze kojarzą się z wyjątkowymi okazjami, które chcemy uczcić w możliwie najlepszy sposób. Obecnie standardowe bukiety kwiatów zostały zastąpione funkcjonalnymi flowerboxami, na które moda przyszła do nas ze wschodnich rejonów. Flower box to między innymi dobry pomysł na zbliżające się wielkimi krokami Mikołajki lub Gwiazdkę. Całość zaprezentuje się oryginalnie, elegancko i świeżo, a właścicielka takiego podarunku doceni starania.

Flowerboxy z okazji Mikołajek i Gwiazdki

Flower box w ofercie kwiaciarni

Każda modna kwiaciarnia powinna wprowadzić do swojej stałej oferty flower boxy w różnych odsłonach. Obecnie to alternatywa dla standardowych wiązanek wręczanych na każdego rodzaju okazję. Sposób układania kwiatów każdorazowo określa wyobraźnia, jeżeli klient nie ma konkretnego pomysłu, zawsze można doradzić coś efektownego. Rada profesjonalisty jest przecież zawsze mile widziana, czasami zgodnie z nią łączy się ze sobą kilka gatunków kwiatów. Bardzo modny stał się trend na flower box, w którym poza roślinami umieszcza się wino, szampana lub słodycze. To także sprawdzi się w formie prezentu na Mikołajki lub Gwiazdkę. Chcąc zrobić najlepsze wrażenie na dziewczynie, narzeczonej lub żonie powinno się postawić na klasykę, czyli czerwone róże. Mając do tego wszystkiego duszę romantyka, mile widziana będzie jeden sztuczny kwiatek, na znak wiecznej miłości. Takim gestem można zaskarbić sobie jeszcze większą miłość ukochanej kobiety i same pozytywne odczucia. Jeżeli flower box, ma być dłużej skrywaną niespodzianką, poleca się ułożenie kwiatów równo z brzegami pudełka, by móc przykryć je wieczkiem. Wówczas trudno będzie się domyślić, co kryje się w środku, efekt zaskoczenia jest gwarantowany.

Żywe i wieczne kwiaty

Żywe kwiaty niewątpliwie mają swój urok i trudno się z tym nie zgodzić, jednak dobrze czasami odejść od doskonale znanych rozwiązań i spróbować czegoś nowego. Zamiennikiem pięknych i klasycznych róż mogą być wieczne piwonie, które dzięki zabiegom pielęgnacyjnym mogą cieszyć oczy nawet do dwóch lat. Przez cały ten czas prezentują się niezwykle okazale i elegancko, a jednocześnie wychodzą poza utarty schemat w dziedzinie florystyki. Wyróżniająca się kompozycja w takiej postaci zachwyci od pierwszego spojrzenia, a okazja nabierze większej wyjątkowości. Już dzisiaj warto pomyśleć o miłośniczkach kwiatów, zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się grudzień. Wraz z nim Mikołajki i Gwiazdka, trudno wyobrazić sobie lepszy prezent z tych okazji. Na uwagę zasługuje głównie fakt misternego ułożenia roślin w pudełku, tworzą tak zwaną kopułkę. Całość przypomina trójwymiarową kompozycję z najpiękniejszych kwiatów, co trudno opisać słowami. Najlepszą rekomendacją będzie reakcja kobiety, która zostanie uszczęśliwiona flower boxem z wiecznymi piwoniami w rolach głównych. Chcąc skorzystać z innych nieoczywistych kompozycji, do dyspozycji pozostają ponadto różne w innych, niż klasyczne, kolorach. Zamiast czerwonych, można postawić na bardziej zdecyowany kolor, na przykład wyrazisty niebieski.