Materace sprężynowe – dlaczego nadal warto w nie inwestować?

Materac sprężynowy to najbardziej klasyczny rodzaj materacy. W dobie dużej popularności nowoczesnych materacy piankowych i lateksowych, ich sprężynowe odpowiedniki traktowane są nieco po macoszemu. Warto jednak wiedzieć, że dobrej jakości materac sprężynowy także może być dobrym i korzystnym wyborem. Kiedy warto po niego sięgnąć i czy taki zakup rzeczywiście się opłaca?

Materace sprężynowe i ich charakterystyka

Nowoczesne materace sprężynowe są wykonane z dobrej jakości materiałów, które zapewniają im doskonałe właściwości wypoczynkowe i cenne walory zdrowotne. W ich wnętrzu znajdują się wytrzymałe sprężyny, które oferują optymalne podparcie dla ciała użytkownika. Sprężyny umieszcza się w specjalnych kieszeniach oraz zabezpiecza warstwą włókna kokosowego, filcu lub innego rodzaju materiału, które zabezpieczają wnętrze materaca przed uszkodzeniem oraz oferują dodatkowy komfort podczas wypoczynku. Dobrej jakości materace sprężynowe posiadają ponadto elastyczność punktową, która pozwala im na dostosowanie się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa.

Wśród materacy sprężynowych znaleźć można akcesoria kieszeniowe, bonellowe oraz multipocket. Najlepszym wyborem dla wymagających użytkowników, dla których zdrowy i komfortowy sen odgrywa największe znaczenie przy wyborze materaca, będą akcesoria kieszeniowe lub multipocket. Te ostatnie posiadają większą liczbę sprężyn, które umieszczone są w specjalnych woreczkach. Taka konstrukcja pozytywnie wpływa na komfort wypoczynku oraz idealne rozłożenie ciężaru całego ciała. Podział na strefy twardości pozwala na zapewnienie optymalnego oparcia dla poszczególnych części ciała – głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, nóg oraz stóp.

Materace sprężynowe – dlaczego nadal warto w nie inwestować?

Najważniejsze zalety nowoczesnych materacy sprężynowych

Dobrej jakości materace sprężynowe są starannie wykonane i bardzo wygodne. Ich zaletą jest oferowanie stabilnego podparcia dla kręgosłupa, co docenią osoby mające problemy z plecami oraz ludzie pragnący skutecznie zapobiegać jego schorzeniom. W efekcie zapewniają komfortowy wypoczynek oraz pozwalają eliminować dolegliwości bólowe ze strony pleców. Kolejną zaletą materacy sprężynowych jest ich niższa, bardziej przystępna cena w porównaniu ze znacznie bardziej kosztownymi materacami piankowymi i lateksowymi. Dzięki temu na ich zakup może pozwolić sobie praktycznie każda osoba pragnąca codziennie dbać o wygodę i zdrowie podczas snu.

Nowoczesne materace sprężynowe posiadają specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, która zapobiega przemieszczaniu się sprężyn, wysoka jakości ich wykonania z kolei pozytywnie wpływa na trwałość materacy. Za najtrwalsze spośród tego typu akcesoriów uznawane są materace kieszeniowe i multipocket, które właściwie użytkowane z powodzeniem mogą posłużyć przez wiele lat zachowując wszystkie swoje cenne właściwości użytkowe. W nowoczesnych akcesoriach sprężynowych wyeliminowany został także problem skrzypienia, który wielu osobom kojarzył się ze starszymi modelami wyposażonymi w sprężyny. Wszystko to sprawia, że współczesne materace sprężynowe mogą skutecznie konkurować z innymi akcesoriami oraz nie być od nich wcale gorszym wyborem.