Jak malować się do pracy?

Do pracy maluj się starannie. Nie przesadzaj z kosmetykami. Pamiętaj, że taki makijaż nie może być ekstrawagancki. Dostosuj go do swojego biznesowego wizerunku. W  ten sposób stworzyć dobre wrażenie na szefie, klientach i partnerach biznesowych.

Zadbaj też o to, aby makijaż był idealnie dopasowany do Twojego typu urody. W ten sposób podkreśli zalety, a ukryje wady. Nie musisz też za każdym razem malować się tak samo. Po prostu uwzględnij kilka ważnych aspektów.

Jak malować się do pracy? 

Proste zasady właściwego makijażu do pracy

Postaraj się ukryć niedoskonałości, takie jak wypryski czy popękane naczynka. Dzięki temu będziesz wyglądała na zadbaną i elegancką. Będziesz budzić zaufanie. Dlatego wybierz właściwy korektor.

Ukryj sińce pod oczami. Nie sprawiaj wrażenia osoby zmęczonej. Dzięki odpowiednim kosmetykom Twoja skóra będzie promienna i wypoczęta.

Nie przesadzaj z podkreślaniem ust. Mocno podkreślone usta kojarzą się ze zmysłowością. Pasują na randkę, ale nie do pracy. Zamiast czerwonej szminki wybierz raczej róż lub brąz. W ten sposób będziesz wyglądała profesjonalnie i mądrze.

Zwróć uwagę na makijaż oczu. Możesz zaakcentować oko, ale nie przesadzaj. Wykorzystaj białą i czarną kredkę. Wtedy nadasz głębię spojrzeniu, ale jednocześnie makijaż nie będzie się rzucał w oczy.

Bardzo ważne są również brwi. Cienkie mogą budzić niepokój. Natomiast gęste i równe zwiększają siłę perswazji. Powinny mieć naturalny kolor i kształt.

Jak malować się do pracy? 

O czym jeszcze warto pamiętać przy robieniu makijażu?

Robiąc makijaż do pracy, zdecydowanie unikaj rozświetlacza i różu do policzków, zawierających odrobinki brokatu. Wyglądają ślicznie wieczorem, ale zupełnie nie pasują do pracy.

Pamiętaj o właściwym utrwaleniu makijażu. Zainwestuj w wodoodporny tusz. Idealny makijaż powinien być trwały i dokładny. Wtedy będziesz budzić zaufanie i sympatię.

Zachowaj umiar podczas malowania. Głównym celem makijażu jest ukrycie wad. Powinien być delikatny.

Dopasuj makijaż do branży, w której pracujesz. Jeśli masz pracę biurową i często chodzisz na spotkania biznesowe, wybierz stonowany makijaż w jednolitych barwach. Jeśli pracujesz w branży rozrywkowej, możesz bardziej poszaleć. W gastronomii niezwykle istotna jest schludność. W pracy z dziećmi kładzie się nacisk na naturalność. Dobierz makijaż do stanowiska pracy.