Jak można wykorzystać sznurek jutowy?

Sznurek jutowy bardzo często można spotkać w kwiaciarni. Swoje zastosowanie ma także w domach, garażach czy warsztatach. Cechuje się ogromną wytrzymałością, a co ważne we współczesnym świecie jest przyjazny naturze. Dużą popularnością cieszą się dekoracje wykonane ze sznurka jutowego. Jakie zatem zastosowania ma ten rodzaj sznurka?

Pakowanie prezentów z użyciem sznurka jutowego

Tego typu sznurek świetnie się sprawdza podczas pakowania prezentów. Idealnie komponuje się z szarym papierem, nadając naturalnego i eleganckiego wyglądu niejednej paczce. Taki prezent można dodatkowo przyozdobić suszonymi gałązkami lub liśćmi. Osoby, lubiące kontakt z naturą będą zachwycone tak zapakowanym prezentem. Ponadto, zabezpieczenie takich pakunków jest niezwykle solidne i bardzo wytrzymałe.

Jak można wykorzystać sznurek jutowy?

Narzędzie pracy florystów

Jak wspomniano sznurek jutowy często znajduje się kwiaciarniach. Najczęściej jest on wykorzystywany do kreowania różnych kompozycji, nawiązujących do stylu boho. Taki sznurek nadaje charakteru tego typu pracy. Sznurek wykorzystać można także do zrobienia ozdoby na doniczkę kwiatową. Wystarczy dokładnie opleść doniczkę sznurkiem i roślina nabierze całkiem innego charakteru, a doniczka ze zwykłej donicy stanie się elementem dekoracyjnym, nadając wnętrzu ciepłego i przytulnego klimatu.

Podobnie jak donice, przyozdobić można świecie. Dodatkowo można dołączyć wysuszone liście, gałązki i mech i przymocować je za pomocą sznurka. Taka świeca będzie doskonałym pomysłem na prezent wykonany własnoręcznie.

Sznurek można również wykorzystać do zrobienia lampionu. Do jego wykonania potrzebować będziemy oprócz sznurka, zwykłego balonu, który należy nadmuchać. Kolejno przykleić do niego kawałki sznurka, tworząc kulę. Następnie wystarczy przebić balon i usunąć wszelkie jego części. Na koniec wystarczy dodać lampki choinkowe czy ledowe i klimatyczna dekoracja gotowa. Tego typu dekoracje w sklepach kosztują ogromne sumy, a samodzielnie można je wykonać naprawdę z niewielkim nakładem finansowym, a satysfakcja gwarantowana.