Jak szybko zrobić przelew przez Internet?

Obecnie przelew jest najpopularniejszą formą płatności. Jeśli nie wiesz, jak go zrobić, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Zrobienie przelewu nie jest tak trudne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Przelewy internetowe dają ogromną niezależność.

 Jak szybko zrobić przelew przez Internet?

Bankowość elektroniczna

Przelewem możesz zapłacić za rachunki, zakupy w Internecie lub zrealizowaną usługę. Przelew internetowy jest szybki i wygodny. Wystarczy, że masz konto w banku i podstawową wiedzę, jak go wykonać. Najczęściej bank prowadzi dwie osobne formy bankowości elektronicznej. Pierwszą kieruje do klientów indywidualnych, drugą dla instytucjonalnych, takich jak firmy, urzędy czy instytucje. Elixir i Sorbnet są dwoma najpopularniejszymi systemami bankowości elektronicznej.

 Jak szybko zrobić przelew przez Internet?

Jak szybko i łatwo zrobić przelew internetowy?

Jeśli masz konto z opcją płatności internetowych, musisz przejść kilka kroków.

Wejdź na stronę internetową banku i zaloguj się na swoje konto. Wpisz odpowiedni login i hasło. Robiąc przelew, korzystaj tylko z komputera, na którym jest zainstalowany antywirus. Absolutnie nie udostępniaj nikomu swoich danych do logowania.

Następnie wybierz konto, z którego chcesz zapłacić. Nie musisz mieć tylko jednego konta. Zobacz, czy masz na nim wystarczającą ilość środków.

Kliknij zakładkę Zrób przelew lub Przelew Jednorazowy. Nazwa zakładki uzależniona jest od danego banku. Wyróżniamy dwa rodzaje przelewów: niezdefiniowany i stały.  W przypadku tych ostatnich system automatycznie pamięta potrzebne dane. Elektroniczny formularz będzi prawie identyczny co tradycyjny.

Wpisz identyczne dane, które musiałbyś wpisać przy przelewie tradycyjnym. Twój numer konta wyświetla się automatycznie. Musisz wpisać:

  • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwę instytucji,
  • 26-cyfrowy numer rachunku bankowego odbiorcy, na który masz przelać środki,
  • kwotę przelewu,
  • tytuł przelewu. Opłacając fakturę, podaj jej numer albo datę. Płacąc za przedmiot na aukcji, najlepiej wpisz jej numer. Pamiętaj, by tytuł przelewu był jak najbardziej precyzyjny, a równocześnie prosty i zrozumiały.

Zatwierdź transakcję, wpisując hasło ze zdrapki lub w SMS-ie. Sam wybierasz sposób weryfikacji.