Jak własnoręcznie stworzyć efektowny bukiet kwiatów na każdą okazję?

Bukiety kwiatów to uniwersalne podarunki, które doskonale sprawdzają się na praktycznie wszystkie okazje. Możemy wręczyć je na urodziny, imieniny, rocznicę ślubu oraz bez żadnej okazji i zawsze mieć pewność, że nasz prezent wywoła uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Efektowny bukiet możemy kupić w kwiaciarni lub przygotować go całkowicie samodzielnie. Jak się do tego zabrać i co będzie nam potrzebne do wykonania kompozycji florystycznej w domu?

Bukiet świeżych kwiatów w gotowym wazonie

Doskonałym i oryginalnym pomysłem na kwiatowy podarunek będzie gotowa kompozycja florystyczna w wazonie. Taki podarunek sprawdzi się dla osób, które w domu nie posiadają wazonu lub jeśli chcemy, aby po kwiatach pozostała dodatkowa pamiątka. W celu przygotowania kompozycji musimy zaopatrzyć się w ozdobny wazon, wybrane świeże kwiaty oraz dodatkowe dekoracje, którymi przyozdobimy naszą kompozycję kwiatową. Wazon dokładnie myjemy z dodatkiem płynu do mycia naczyń, płuczemy oraz osuszamy jego wnętrze. Naczynie musi być czyste oraz pozbawione bakterii, których obecność skróci trwałość gotowej kompozycji.

Trwałość bukietu w dużej mierze zależy także od sposobu przygotowania kwiatów. Łodyżki powinny zostać przycięte pod ostrym kątem, aby kwiaty mogły lepiej czerpać wodę oraz substancje odżywcze w niej zawarte. Wazon napełniamy wodą do połowy wysokości i zaczynamy układanie kompozycji starając się, aby poszczególne gałązki stały w naczyniu stabilnie, a całość wyglądała estetycznie i symetrycznie. Poszczególne kwiaty wkładamy do wazonu pojedynczo uważając, aby podczas dokładania nie uszkodzić pozostałych. Kompozycję kwiatową można dodatkowo ozdobić kolorowymi wstążkami, sznurkami i innymi dodatkami, których bardzo szeroki wybór oferuje dobrze zaopatrzona hurtownia florystyczna.

Jak własnoręcznie stworzyć efektowny bukiet kwiatów na każdą okazję?

Efektowna wiązanka florystyczna ze świeżych kwiatów

Innym, bardziej tradycyjnym sposobem na przygotowanie kwiatowego upominku jest wykonanie klasycznej wiązanki ze świeżych kwiatów. Taki podarunek świetnie sprawdzi się wręczony z okazji urodzin, imienin oraz wielu innych okazji, których efektownym uzupełnieniem będą świeże kwiaty. Przed przystąpieniem do układania bukietu dokładnie oczyszczamy łodygi kwiatowe z nadmiaru liści oraz kolców i przycinamy je do odpowiedniej długości. Końcówki tniemy zawsze pod ostrym kątem, aby kwiaty wstawione do wody na dłużej pozostały świeże i pachnące.

Gotową kompozycję układamy trzymając kwiaty w jednej ręce i na bieżąco kontrolując wysokość oraz ułożenie poszczególnych łodyżek. Po dodaniu ostatniego kwiatka całość przybieramy wybranymi ozdobami – w tym celu możemy wykorzystać kolorowe wstążki, sznurek lub inne dodatki florystyczne. Za pomocą ozdobnego sznurka ściśle obwiązujemy dół bukietu, aby kwiaty pozostały na swoim miejscu. Profesjonalna hurtownia florystyczna oprócz gotowych dekoracji do bukietów oferuje także papier ozdobny, który można wykorzystać do wykończenia wiązanki i jej przygotowania do transportu. Wszystkie dostępne ozdoby przydatne do przygotowania własnych kompozycji kwiatowych znaleźć można na stronie: https://giftmania.com.pl/c/2172/artykuly-florystyczne.html.