Jaki jest kanon książek dla chrześcijanina?

Jeśli chcemy pogłębić wiarę, do wyboru mamy naprawdę bogatą kolekcję książek. Po książki religijne sięgają zarówno osoby wierzące, jak i te, które po prostu interesują się taką tematyką. Dlatego możemy znaleźć wiele wartościowych książek. Skierowane są do czytelników w różnych kategoriach wiekowych.

Jaki jest kanon książek dla chrześcijanina?

Książki dla osób wierzących

Stanowią zdecydowaną większość w kategorii książek religijnych. Wydawnictwo Sumus oferuje różne wydania Pisma Świętego i Biblii. Znajdziemy też tutaj ciekawe życiorysy o świętych i błogosławionych. Jeśli lubimy czytać rozważania o wierze, również znajdziemy coś dla siebie. Oferta obejmuje polemiki dotyczące głównych dylematów moralnych w XXI wieku, przepiękne modlitewniki, śpiewniki. Możemy nawet wybrać wyjątkowe wiersze religijne.

Czytając takie książki, możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Przeczytamy o tym, w jaki sposób religia wpływa na nasze życie. Sprawdzimy, jaki ma cel i jak żyć zgodnie z przykazaniami. Dowiemy się, jak postępować, gdy pojawią się wątpliwości i problemy. Rodzice mogą przeczytać, jak wychowywać dzieci w duchu wiary chrześcijańskiej.

Jak wybrać odpowiednią książkę religijną?

Książki religijne mogą być wspaniałym prezentem. Jest wiele wyjątkowych okazji, w których możemy je podarować. Zastanówmy się, jaka książka będzie odpowiednia na daną okazję.

Jeśli chcemy wręczyć ją dziecku komunijnego, możemy wybrać Biblię dla dzieci albo eleganckie wydanie Pisma Świętego. Bardzo popularne są również życiorysy świętych i przypowieści biblijne przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób.

Możemy też podarować dzieciom książki religijne bez okazji. Najmłodszym pociechom z pewnością spodobają się kolorowe modlitewniki lub książeczki o aniołach i świętych. Dla kilkulatków wybierzmy książki religijne z obrazkami. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej i szybciej przyswoją niezbędne informacje o wierze i religii.

W ofercie znajdziemy też wspaniałe książki dla młodzieży. Możemy je podarować na urodziny, święta lub z okazji bierzmowania. Chętnie wybierane jest Pismo Święte, publikacje duchownych, religijne wiersze i aforyzmy.

Książki religijne są doskonałym prezentem dla nowożeńców. Mogą być związane z małżeństwem i chrześcijaństwem. Wydawnictwo Sumus proponuje też bardzo eleganckie wydanie Pisma Świętego.

Książki religijne możemy też podarować rodzicom i dziadkom. Wspaniałym wyborem będą modlitewniki, książki o świętych i śpiewniki.

Jaki jest kanon książek dla chrześcijanina?

Biblia dla  najmłodszych

Doskonałym wyborem będzie “Biblia Przedszkolaka”. Autorką jest Juliet Davis. Wyróżnia się pięknymi i kolorowymi ilustracjami. Z pewnością zaciekawi nasze dzieciaki. W Księdze Rodzaju maluchy znajdą odpowiedzi na pytania, kim jest Pan Bóg i w jaki sposób stworzył świat. Sposób narracji dostosowany jest do wieku dzieci. Dużo wydarzeń związanych jest z Jezusem. Jest to wersja uproszczona, dlatego rodzice muszą wiele rzeczy wyjaśniać. W ten sposób osoby dorosłe sięgają do prawdziwej Biblii i poszerzają swoją wiedzę.

Możemy też wybrać “Minibiblię w obrazkach”, autorstwa Soledad Bravi. Skierowana jest specjalnie dla dzieci. Na każdej stronie znajduje się jeden obrazek i jedno zdanie. Z pewnością spodoba się maluchom.