Jak dobrze spakować naszą walizkę na podróż?

Walizka to nieodłączna część każdej podróży. Przeważnie zabieramy w niej wszystkie potrzebne rzeczy na wakacje lub wyjazd służbowy. Jednym z najbardziej wymagających momentów związanych z podróżą często jest pakowanie walizki. Wbrew pozorom nie jest to czynność prosta. Jak zatem dobrze spakować naszą walizkę na podróż? O wszystkich rzeczach, na które musimy zwrócić uwagę, piszemy poniżej.

Jak dobrze spakować naszą walizkę na podróż?

 

Odpowiedni rozkład rzeczy

Pierwszym elementem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę, jest odpowiedni rozkład rzeczy. Dzięki temu do walizki zmieścimy wszystkie potrzebne rzeczy i maksymalnie wykorzystamy w niej przestrzeń. Na samym dnie powinniśmy ułożyć najcięższe przedmioty takie jak buty, laptop czy zwinięte spodnie. Dzięki temu walizka będzie stabilna. Do butów warto włożyć zrolowane skarpety, aby wykorzystać wolną przestrzeń. Na górze walizki powinniśmy umieścić lekkie ciuchy oraz kosmetyki i mniejsze przedmioty. Tubki z szamponami itp. warto jednak wkładać pomiędzy zrolowane lub poskładane w kostkę ciuchy w każdym miejscu walizki, aby jak najlepiej wykorzystać wolne miejsce w niej.

 

Wartościowe przedmioty

Często w walizce przewozimy przedmioty wartościowe takie jak laptopy, aparaty fotograficzne czy pamiątki. Warto owinąć je w ciuchy, aby służyły za amortyzację. Podczas upadku walizki lub uderzenia w nią, nasza cenna zawartość nie będzie tuż przy materiale walizki, a owinięte ciuchy zamortyzują uderzenie. Najbardziej wartościowe przedmioty warto układać między pierwszą a drugą warstwą, gdyż to miejsce z pewnością jest najbezpieczniejsze. Jeśli w walizce chcemy przewozić np. część gotówki, aby rozłożyć ją w różne miejsca. Można umieścić ją wewnątrz walizki, a nie np. w zewnętrznych kieszeniach, gdyż to miejsce jest pierwszym miejscem wybieranym przez kieszonkowców, które mogą chcieć “zaatakować”.

 

Zabezpiecz zawartość walizki

Ważnym elementem, o którym zapomina wiele osób, jest zabezpieczenie walizki przed deszczem i wodą. Przeważnie wieziemy w niej wiele cennych i wartościowych rzeczy lub po prostu ubrania, które są nam potrzebne. Aby zabezpieczyć nasz bagaż, należy na dnie walizki oraz na samej górze rozłożyć torbę foliową lub inny nieprzemakalny materiał.