Jak wybrać elegancką kartkę na chrzciny?

Składanie życzeń przy pomocy kartek przez pewien czas straciło nieco na popularności. Zachwyceni i nieco zachłyśnięci nowoczesnymi technologiami masowo zaczęliśmy wysyłać życzenia przy pomocy różnego rodzaju social mediów i związanych z nimi komunikatorów. Jest to forma z pewnością szybsza, nie wymaga również pracy wykonanej wcześniej, nawet gdy zupełnie zapomnimy o czyichś urodzinach, portal społecznościowy przypomni nam w ostatniej chwili i zdążymy posłać kilka miłych słów. Czy jednak o takie życzenia nam chodziło? Czy zadowalają nas powtarzalne rymowanki, przesyłane od znajomego do znajomego, często bez chwili zastanowienia się nad ich sensem? Po kilku latach, gdy wydawało się, że zapomnieliśmy już o kartkach, okazało się, że taka forma składania życzeń sprawia nam jednak o wiele większą radość i odbierana jest jako szczersza i bardziej wiarygodna.

Skąd wziął się zwyczaj wysyłania i wręczania kartek?

Życzenia przekazywane na kartce są odpowiednie na każdą okazję. Prócz najczęściej wysyłanych i najbardziej kojarzonych z kartkami życzeń bożonarodzeniowych, przy ich pomocy składamy również życzenia urodzinowe, imieninowe, ale także np. walentynkowe. Pewna forma przekazywania sobie życzeń za pomocą kartek istniała już nawet w starożytności, a służyły do niej zwoje papirusu. Kartki noworoczne pojawiły się w Europie na przełomie XIV i XV wieku. Znana nam dziś forma przekazywania sobie miłych słów z okazji świąt sięga lat 40-tych i powstała w Anglii dzięki dyrektorowi Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, który miał wielu znajomych i chcąc skrócić sobie czas spędzany na pisaniu do nich listów, wpadł na pomysł stworzenia kartki z rysunkiem i  powielenia jej w drukarni. Zamówił odpowiedni rysunek u znajomego malarza, dopisał do niego właściwe życzenia i w ten sposób powstała pierwsza zdobiona kartka z przekazywanymi od siebie pozdrowieniami i życzeniami zdrowia i wszelkiego dobrego.

Miły i dobrze odbierany gest

Kartki z życzeniami mają absolutnie niepodrabialny klimat. Są dużo bardziej intymne i osobiste od życzeń wysyłanych przez SMS lub Messengera. Po wielu latach zachwytów nad social mediami, dziś czujemy niemałą ekscytację, gdy listonosz przynosi nam kartkę z odręcznie napisanymi życzeniami. Mimo tego, że wysyłanie do siebie kartek świątecznych to stara tradycja, dziś to najlepszy sposób na to, by zaskoczyć kogoś bliskiego lub np. nowo poznaną kobietę. Kartka z kilkoma miłymi słowami napisanymi od serca może zdziałać o wiele więcej niż myślimy.

Jak wybrać elegancką kartkę na chrzciny?

Jak wybrać odpowiednią kartkę?

Jedną z tradycyjnych okazji wręczania kartek z życzeniami są chrzciny. Elegancka kartka na chrzest to gustowny i miły gest od gości, których zaprosiliśmy na przyjęcie. Jeśli chcemy wyróżnić się pośród wielu masowo tworzonych kartek z życzeniami, wybierzmy produkt handmade. Unikatowe i ręcznie robione kartki na chrzest, które znajdziesz na Artyferia.pl, idealnie spełnią swoją rolę. Przekażesz dzięki nim życzeniami, które będą wyróżniać się pośród innych dzięki oryginalnej formie kartki stworzonej z pasji i miłości do rzeczy pięknych i wartościowych. Niepowtarzalne kartki na chrzest oferowane na Artyferia.pl z pewnością zostaną docenione przez rodziców malucha, którego chrzciny świętujemy. Wielkim atutem kartek handmade jest ich prostota i rustykalny urok. Z pewnością kartka na chrzest ręcznie robiona będzie cudowną pamiątką.