Jaki Chevrolet na rok 2019?

W 2019 roku warto wybrać stylowy Chevrolet Blazer. Zapewnia komfort i nowoczesną technologią. Warto wybrać nowoczesny SUV średniej wielkości.

Doskonale zapełnił lukę między kompaktowym Equinox i hatchbackiem Traverse. Pseudonim „Blazer” pochodzi od modelu nadwozia opartego na pickupie S-10. Ma charakterystyczny wygląd. Posiada wiele funkcji, zapewniających komfortową jazdę. Konkuruje z Fordem Edge, Kia Sorrento, Nissanem Murano i Toyotą Highlander.

  Jaki Chevrolet na rok 2019?

Dane techniczne

Chevrolet Blazer z 2019 roku wyróżnia się atrakcyjną stylistyką inspirowaną Camaro. Wrażenia z jazdy przywołują również nowoczesny samochód Chevy. Wykazuje duży stopień precyzji w prowadzeniu. Oczywiście, jeśli szukasz czegoś bardziej wyrazistego i niezapomnianego niż norma segmentowa, Blazer jest zdecydowanie wart zobaczenia.

Chevrolet Blazer jest crossoverem, mającym takie same korzenie co Cadillac XT5 i GMC Acadia.

Rozwiązania technologiczne w Chevrolecie Blazer?

Z jednej strony wnętrze Blazer zachwyca elementami inspirowanym stylem Camaro. Warto zwrócić uwagę na obrotowe nawiewy powietrza/elementy sterujące klimatyzacją. Niestety jakość użytych materiałów może nas rozczarować. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cenę Blazera. Dotyczy to zwłaszcza trymerów Premier i RS. Po prostu Blazer powinien być tańszy lub mieć bardziej dynamiczne wnętrze, aby wyróżnić się spośród konkurencji.

Przynajmniej oferta informacyjno-rozrywkowa Blazera jest lepsza i ciekawsza niż u konkurentów. Każda wersja ma 8-calowy ekran dotykowy, Apple CarPlay, Android Auto, 4G LTE, OnStar, cztery porty USB, w tym nowy USB-C (mały). Ten standardowy ekran dotykowy jest najnowszym modelem GM. Jest bardzo łatwy w użyciu dzięki dużym, przejrzystym ikonom i rozsądnej strukturze menu.

Jak duży jest Blazer?

Blazer to średniej wielkości crossover. Ma wymiary zewnętrzne zbliżone do Forda Edge i Jeepa Grand Cherokee. Jest również dość szeroki. Dlatego jest więcej miejsca z tyłu w porównaniu do Edge’a i wszystkich kompaktowych modeli. Jest większa szansa, że oprócz malucha w foteliku, zmieszczą się jeszcze trzy osoby na tylnym siedzeniu.

Wyróżnia się eleganckim, niskim dachem. Dlatego Twoje włosy mogą się stykać z podsufitką. Znajduje się w nim panoramiczne okno dachowe, więc musisz się liczyć z zabawą z oparciem fotela.

Tylne siedzenie przesuwa się bez problemu. Dlatego w zależności od potrzeb, możesz mieć dzieci bliżej siebie lub więcej miejsca na bagaż.  Najpopularniejsze Blazery są białe, czarne i srebrne.

  Jaki Chevrolet na rok 2019?

Silnik w Blazer

Chevrolet Blazer jest standardowo wyposażony w 2,5-litrowy wolnossący czterocylindrowy silnik o mocy 193 KM. Możemy też wybrać opcjonalnie silnik V6 o pojemności 3,6 litra. Ma moc 308 KM. Modele RS i Premier są wyposażone w zaawansowany system wektorowania momentu obrotowego. Taki system nie tylko wysyła automatycznie moc z przodu i z tyłu, ale także między lewym i prawym tylnym kołem. V6 zapewnia wysoką wydajność. Wypada korzystnie w zestawieniu z konkurentami napędzanymi takim samym silnikiem. Dlatego, jeśli mamy taką możliwość wybierzmy silnik V6.

Artykuł przygotowany z serwisem InterAuto - to może być TwójChevrolet Kraków wymarzony samochód.