Mobilny sushi bar- ciekawa atrakcja na przyjęcie

Stoisz przed wyzwaniem zorganizowania przyjęcia, bądź innej uroczystości i zależy Ci, aby mile zaskoczyć gości i sprawić, aby dobrze się bawili i aby wydarzenie zapadło im w pamięci na długi czas? 

Możliwości jest mnóstwo! Zastanów się tylko, co mogłoby pasować do danego przyjęcia. Znakomitym ubarwieniem wydarzenia może być mobilny sushi bar i to temu pomysłowi poświęcimy niniejszy artykuł. Dowiedz się, co to jest i dlaczego może to być znakomita atrakcja imprezowa.

Mobilny sushi bar — co to jest?

Mobilny sushi bar- ciekawa atrakcja na przyjęcie

Sushi to znana na całym świecie japońska potrawa, która nie pozostawia nikogo obojętnym. Jedni je po prostu uwielbiają, inni podchodzą z rezerwą, jednak nie da się zaprzeczyć, że jest to danie, które ciekawi i intryguje. Tym bardziej że stanowi również ucztę dla oczu. 

Przygotowanie sushi nie jest jednak prostym zadaniem — wymaga nie tylko specyficznych produktów (specjalny ryż, ocet ryżowy, marynowany imbir), ale i odpowiedniego przygotowania. Prawdziwi sushi masterzy doświadczenie zdobywają latami! 

Obserwowanie takiego mistrza przy pracy, to czysta przyjemność, stąd pokazy live cooking cieszą się rosnącą popularnością.  Taki pokaz można obecnie zorganizować u siebie w domu, na sali bankietowej czy nawet w plenerze. 

Mobilny sushi bar, to jak nazwa wskazuje przenośny bar gastronomiczny. Stojąc za nim, sushi master ubarwi gościom wieczór, przygotowując danie na ich oczach, doradzając w zakresie wyboru rodzaju sushi dopasowanego do ich preferencji czy po prostu opowiadając o historii tej potrawy i wszelkich ciekawostkach z nią związanych. 

Być może niektórzy goście będą już zaznajomieni ze smakiem sushi, dla innych będzie to kompletna nowość jednak z pewnością, widząc sushi mastera przy pracy, każdy będzie chciał spróbować. 

Można powiedzieć, że wrażenia zaproszonych gości zostaną wyniesione na całkiem inny poziom — tym bardziej że tego typu bary to wciąż nowość w Polsce, stąd stanowi genialny sposób na sprawienie uczestnikom przyjęcia niespodzianki. 

Sushi bar — na jaką okazję będzie odpowiedni?

Zasadniczo, nie ma ograniczeń. Tego typu usługę można zamówić na domówkę, a nawet wtedy, gdy w planach jest romantyczny wieczór z bliską osobą. Wzbudzi również zainteresowanie w hotelach czy restauracjach. 

Parom młodym również zależy, aby zaserwować swoim gościom coś niezwykłego, stąd coraz częściej decydują się na mobilne bary sushi. W porównaniu do tradycyjnych, wiejskich stołów zdecydowanie jest to ciekawe urozmaicenie! Znakomicie sprawdzi się również przy… spotkaniach biznesowych. Z pewnością utkwi to w pamięci kontrahentów. 

Dlaczego sushi jest tak intrygujące?

Polacy coraz chętniej poszerzają swoje kulinarne horyzonty, rozsmakowując się w kuchniach świata. Co więcej, obserwuje się wzrost zainteresowania zdrową żywnością, a sushi to danie nie tylko ciekawe, ale też lekkie i zdrowe. Mało tego, sushi to nie tylko jedzenie — to również cała ceremonia jego przygotowywania, oraz spożywania, co z każdego posiłku może czynić doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Dodajmy do tego niebanalną prezencję i mnogość rodzajów do posmakowania. Nic dziwnego, że sushi cieszy się rosnącą popularnością!