Porady prawne – jak uzyskać je szybko i wygodnie?

Prawo to niezwykle zawiła dyscyplina, która niestety w znacznym stopniu determinuje całe nasze życie. Brak znajomości prawa nie zwalnia nas niestety z obowiązku jego przestrzegania, a trudno jest czasami pojąć, co tak naprawdę mówią konkretne przepisy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy stajemy w obliczu różnego rodzaju problemów prawnych. Wtedy porada profesjonalisty jest konieczna. Jak można skorzystać z niej w sposób szybki i wygodny?

Porada prawna online

Internet to niezwykle przydatne narzędzie, które ułatwiło nasze życie na wiele różnego rodzaju sposobów. Także skorzystanie z wszelkiego rodzaju usług doradczych – w tym również doradztwa prawnego, stało się o wiele prostsze. Porady prawne online to nie tylko możliwość odbycia konsultacji z radcą prawnym czy adwokatem poprzez nowoczesne systemy komunikacji, takie jak e-mail. To również możliwość odbycia rozmowy online. Dzięki temu możemy uzyskać w pełni profesjonalną pomoc prawną bez konieczności wychodzenia z domu.

Porady prawne online obejmują nie tylko doradztwo z zakresu opiniowania umów czy analiz sytuacji w postępowaniach prawnych, ale także pomoc przy formułowaniu pozwów oraz wniosków i podejmowaniu różnego rodzaju czynności prawnych. Podstawowym warunkiem skorzystania z porady prawnej online jest jednak dostęp do Internetu i umiejętność obsługi komputera oraz komunikacji elektronicznej. Można jednak skorzystać ze zdalnej porady prawnej w bardziej tradycyjny sposób.

Porady prawne – jak uzyskać je szybko i wygodnie?

Profesjonalna porada prawna przez telefon

Innym sposobem na wygodną konsultację z adwokatem czy radcą prawnym jest porada prawna przez telefon. Jest to jedna z najpopularniejszych form zdalnego wsparcia prawnego, które oferuje aktualnie coraz więcej kancelarii. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że poradę możemy otrzymać bardzo szybko i nie musimy stresować się całą procedurą, jak może zdarzyć się w przypadku konsultacji przez Skype’a czy przez innego rodzaju komunikator umożliwiający wideorozmowy. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby w trakcie rozmowy notować wszystko, co mówi prawnik czy radca prawny.

Warto wiedzieć również o tym, że porady prawne na telefon realizowane są w różny sposób. W sieci znajdziemy platformy, które oferują szybkie i tanie porady prawne przez telefon, gdzie jednak nie mamy do wyboru określonej specjalizacji i porady prawne udzielane są przez osoby dysponujące wiedzą ogólną. Niestety taka konsultacja może okazać się stratą czasu i pieniędzy. Dobrze jest zatem zadbać o to, aby nasza porada prawna przez telefon była udzielona przez prawnika czy radcę specjalizującego się w danej gałęzi prawa.

Ile kosztują zdalne porady prawne?

Kolejną zaletą porad prawnych udzielanych online jest ich stosunkowo niska cena, w porównaniu do porad oferowanych drogą tradycyjną, czyli w siedzibie kancelarii. W zależności od rodzaju sprawy i indywidualnego cennika waha się od 50 do około 200 zł. Nie są to zatem astronomiczne kwoty. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są to ceny porad prawnych i jeśli zdecydujemy się skorzystać z bardziej zaawansowanej pomocy prawnej, to dokładne ceny ustalane są pod kątem konkretnej usługi.