Dlaczego katolicy powinni czytać książki religijne?

Jeśli chcemy pogłębić swoją wiarę, powinniśmy czytać książki religijne. Pomimo tego, że mamy do nich szeroki dostęp, za rzadko po nie sięgamy. Wiele osób uważa, że czytanie książek to przeżytek i strata czasu. Wolą oglądać telewizję lub przeglądać Internet.

 Dlaczego katolicy powinni czytać książki religijne?

Szeroki wybór książek religijnych

Wartościowe książki religijne znajdziemy w księgarniach katolickich, sklepach z dewocjonaliami, sklepach online i księgarniach wysyłkowych. Nie możemy więc narzekać, że nie mamy gdzie ich kupić. Co jakiś czas pojawiają się nowe, ciekawe wydawnictwa katolickie. Pamiętajmy, że wybór wcale nie musi się ograniczać do Pisma Świętego i modlitewników. Możemy wybrać interesujące żywoty świętych i błogosławionych, rozważania, poradniki, powieści, słowniki, encyklopedie, a nawet tomiki wierszy. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Po takie książki mogą sięgnąć zarówno osoby duchowne, jak i świeckie. W ofercie znajdziemy też interesujące książki dla najmłodszych i nastolatków.

Jakie książki znajdziemy w księgarniach katolickich?

Księgarnie katolicki nie cieszą się niestety dużą popularnością. Wciąż duża grupa osób nie wie, co może w zasadzie w nich znaleźć. Niektórzy myślą, że takie księgarnie oferują tylko różańce, modlitewniki i Pismo Święte. Jednak znajdziemy w nich również niezwykle ciekawe publikacje teologiczne i filozoficzne. Możemy też nabyć książki pedagogiczne i psychologiczne, literaturę dla dzieci i młodzieżową. Księgarnie proponują też poradniki, tomiki wierszy i powieści. Ponadto dostępne są książki, w których znajdziemy cenne wskazówki dotyczące edukacji i wychowania. Wiele publikacji skierowanych jest do osób duchownych i konsekrowanych, jak i do rodzin. Pamiętajmy, że rozwój duchowy wymaga czyta odpowiednich publikacji przynajmniej 10 minut codziennie.

 Dlaczego katolicy powinni czytać książki religijne?

Kto kupuje książki w księgarniach katolickich?

Najczęściej takie książki kupują osoby należące do różnorodnych grup modlitewnych. Chcą się stale dokształcać. Dlatego kupują i czytają wartościowe publikacje. Osoby, które uczestniczyły kiedyś w rekolekcjach, szukają inspiracji do dalszych ćwiczeń duchowych. Z kolei księża i osoby konsekrowane szukają słowników i encyklopedii, aby poszerzać swoją wiedzę. Czasami klienci trafią przypadkowo i są zadowoleni z oferty.