Jaką jedwabną opaskę na oczy wybrać?

Jakość snu to wypadkowa wielu różnych czynników. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście ma atmosfera, jaka panuje w sypialni. Zalecane jest zasypianie w całkowitych ciemnościach, ponieważ w bardzo dużym stopniu wpływa to na komfort nocnego wypoczynku. Pomocne w tym są opaski na oczy.

Opaska na oczy – sprawdź, dlaczego jej potrzebujesz!

Zasypianie w całkowitych ciemnościach to gwarancja spokojnego, zdrowego i nieprzerwanego snu, co rzutuje później na samopoczucie w ciągu całego dnia. Wynika to z tego, że tylko w takich warunkach organizm ludzki wytwarza melatoninę odpowiedzialną za regulowanie dobowego cyklu. Jeśli do oczu dociera nawet niewielka ilość światła, wówczas produkcja melatoniny drastycznie spada lub w ogóle zostaje wstrzymana. Poza tym mózg człowieka najlepiej relaksuje się wtedy, kiedy wokół jest ciemno i nie docierają do niego żadne zbędne bodźce. jedwabna opaska na oczy zdecydowanie ułatwia zasypianie, ponieważ skutecznie odcina dostęp światła do oczu.

Opaska na oczy – najlepsza z jedwabiu!

Obecnie wybór w zakresie opasek na oczy jest bardzo duży, niemniej to jedwabna opaska na oczy jest zdecydowanie najlepszym nabytkiem. To w głównej mierze zasługa właściwości, jakimi odznacza się naturalny jedwab. Tkanina ta nie bez powodu jest nazywana królewską. Prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym jest wytrzymała. Z uwagi na bardzo gęsty splot jest idealnie gładka i niezwykle przyjemna w dotyku. Latem chłodzi, natomiast zimą otula ciepłem. Nie przepuszcza wilgoci i nie gromadzi żadnych pyłków czy kurzu. Wykonane z niej opaski na oczy mogą być zatem bez obaw używane przez alergików oraz osoby mające wrażliwą skórę.

Jaką jedwabną opaskę na oczy wybrać?

Opaska na oczy z jedwabiu – jakie ma zalety?

Opaska na oczy z jedwabiu to absolutne „must have” w każdej sypialni. To luksusowy i zarazem funkcjonalny gadżet, który przyjdzie z pomocą osobom mającym trudności z zasypianiem. Opaskę stosować może każdy, kto chce zadbać o jakość nocnego wypoczynku – w tym również osoby po laserowej korekcji wzroku. Nie powoduje odgnieceń na skórze, a co więcej, wspomaga codzienną pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu. Przyczynia się do wygładzania istniejących już zmarszczek i spowalnia proces powstawania kolejnych. Nawilża skórę, dzięki czemu twarz prezentuje się promiennie. Z racji na to, ze opaska uniemożliwia przedostawanie się światła do siatkówki oczu, wspiera regenerację organizmu i redukuje uczucie zmęczenia oraz stres. Opaski z jedwabiu są lekkie, przepuszczające powietrze i niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Opaska na oczy z jedwabiu – gdzie kupić, na co zwracać uwagę?

W jedwabne opaski na oczy najlepiej zaopatrywać się w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży wyrobów z jedwabiu. Nie jest to duży wydatek, a korzyści przynosi sporo. Koniecznie trzeba sprawdzić, z jakiego konkretnie jedwabiu uszyta została opaska. Powinna być to najlepsza gatunkowo naturalna tkanina o odpowiedniej gramaturze. Istotne są też krój opaski oraz możliwość dopasowania jej do obwodu głowy. Opaska przyda się także podczas podróży czy medytacji.