Jak urządzić pokój, aby czuć się w nim dobrze?

Niekiedy każdy z nas potrzebuje zmian. Z reguły pomieszczenia, w których przebywamy sporą część czasu, mają duży wpływ na nasze samopoczucie i psychikę. Jeżeli więc pracując w domu i spędzając każdego dnia wiele godzin w naszym pokoju zaczynamy odczuwać pewien dyskomfort, to warto jest zrobić mniejsze lub większe przemeblowanie.  

Wyznaczenie stref pokoju oraz ich położenie 

Jest to najważniejsza część całego procesu. Nasz pokój musi zostać podzielony na miejsca, służące do odpowiednich czynności, a najczęściej jest to kącik do spania, do pracy oraz garderoba. Komputer wraz z biurkiem najlepiej jest umieścić jak najdalej od łóżka i co ważne tak, by siedzieć tyłem do naszego miejsca wypoczynku. Jest to pomocne i pomaga nie myśleć o pójściu spać podczas pracy. Względem okna, nie warto ustawiać go jednak tyłem. Może to spowodować odbijanie się światła słonecznego w monitorze oraz zasłanianie sobie światła plecami, gdy piszemy coś na kartce. Łóżko powinno znajdować się w najbezpieczniejszym miejscu pomieszczenia, nie naprzeciwko wejścia oraz nie przy grzejniku. Wokół niego najlepiej jest zostawić wolną przestrzeń, aby czuć się komfortowo. Środek pokoju nie może być zajęty, a zdobić go może jedynie dywanik oraz mały stolik z kwiatkiem. Na wolnej ścianie powinny stanąć szafki, tak aby bez problemu mogło dotrzeć do nich światło dzienne. 

Jak urządzić pokój, aby czuć się w nim dobrze?

Kolory ścian potrafiące poprawić humor 

Kolor ścian do pomieszczenia powinniśmy wybrać tak, aby był dla nas optymalny we wszystkich czynnościach, które wykonujemy. Jeżeli często się stresujemy oraz mamy problem ze skupieniem się, najlepsze będą kolory jasne, które nas uspokoją. Pokój może być pomalowany na dwa kolory. Jedna ściana pomalowana inaczej, stworzy kontrast, który z pewnością pobudzi w nas chęć działania. Unikajmy ciemnych kolorów wprowadzających smutny i niepewny nastrój.   

Wpływ światła dziennego na naszą pracę w ciągu dnia 

Nawet jeśli pokój jest zaaranżowany zgodnie ze wszystkimi zasadami Feng Shui, to brak światła może wszystko zepsuć. Uwzględnienie położenia naszego biurka czy łóżka pod kątem okien nie jest rzeczą przypadkową i robi się to po to, żeby światło nam nie przeszkadzało. Zasuwanie rolet i żaluzji przez okres całego dnia nie jest ku temu dobrą metodą. Widok światła dziennego uwalnia w nas dobre emocje i uspokaja. Nie powinniśmy więc sobie tego odbierać.