Stojąca czy wisząca – jaka szafka łazienkowa jest najlepsza?

Szafki łazienkowe to praktyczne i funkcjonale meble, które powinny znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej łazience. Doskonale sprawdzają się do przechowywania w ich wnętrzu akcesoriów łazienkowych, kosmetyków oraz środków higienicznych. Szafka łazienkowa może być stojąca lub wisząca. Jakie są zalety i wady oby tych rozwiązań?

Tradycyjna szafka łazienkowa stojąca i jej zalety

Stojące szafki łazienkowe to klasyczne meble posiadające nóżki, na których wspiera się cała ich konstrukcja. Ze względu na swój design doskonale pasują do łazienek urządzonych w tradycyjnym stylu oraz dużych pomieszczeń, gdzie jest sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Stojąca szafka łazienkowa w kształcie słupka jest także doskonałym rozwiązaniem do domów, w których potrzebne są pojemne meble łazienkowe do przechowywania.

Ogromną zaletą stojących szafek łazienkowych jest ich nieco większa pojemność, która wynika wprost z ich konstrukcji. Ze względu na możliwość ich ustawienia bezpośrednio na podłodze szafki stojące mogą być wyższe i tym samym oferować więcej cennego miejsca na przechowywanie akcesoriów łazienkowych, środków czystości oraz kosmetyków. Taka szafka łazienkowa może być wyposażona w praktyczne półki lub pojemne szuflady.

Ciekawym rozwiązaniem, które jest obecnie bardzo chętnie wybierane przez użytkowników, są regały łazienkowe, które mogą występować zarówno w formie otwartej, jak i zamkniętej. Ich z reguły wąska i wysoka konstrukcja sprawia, że mogą zostać wykorzystane także w niewielkich pomieszczeniach oferując domownikom znacznie więcej cennego miejsca na uporządkowanie zawartości łazienki. Klasyczne regały łazienkowe na nóżkach doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i w nowoczesnych łazienkach.

Stojąca czy wisząca – jaka szafka łazienkowa jest najlepsza?

Nowoczesna szafka łazienkowa podwieszana – dlaczego warto ją wybrać?

Szafki podwieszane to doskonały dodatek, który najlepiej pasuje do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu. W takiej postaci mogą występować zarówno szafki pod umywalkę, jak i pozostałe meble łazienkowe. Ogromną zaletą tego typu rozwiązań jest oszczędność miejsca na podłodze oraz możliwość umieszczenia mebli ponad armaturą łazienkową lub sprzętem, np. nad pralką. Szafki wiszące prezentują się bardzo nowocześnie i estetycznie oraz pozwalają podkreślić schludny i minimalistyczny wystrój wnętrza.

Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, podwieszane szafki łazienkowe są także bardzo praktycznym rozwiązaniem na co dzień. Brak nóżek oraz konstrukcja znajdująca się ponad podłogą pozwala na wygodne sprzątanie pod meblami bez konieczności schylania się oraz manewrowania, z kolei zawieszenie na dogodnej wysokości oferuje wygodny dostęp do zawartości mebla oraz ułatwia korzystanie z jego funkcjonalności.

Podwieszana szafka łazienkowa jest jednak bardziej wymagająca w montażu od swoich wolnostojących odpowiedników, gdyż do jej bezpiecznego umieszczenia w łazience potrzebny jest specjalny sprzęt. Konieczność wykonania otworów w ścianie z kolei sprawia, że warto się na nią zdecydować głównie w sytuacji, kiedy poszukujemy docelowych mebli na dłuższy okres użytkowania. W przeciwnym wypadku bardziej opłaca się wybrać szafkę wolnostojącą.