Kurtki pikowane — Kurtki idealne dla kobiet i mężczyzn!

Kurtki pikowane to jeden z najpopularniejszych rodzajów okrycia wierzchniego. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i rzeczywiście możemy znaleźć wiele takich modeli — w różnych kształtach, barwach i fasonach. Czym zatem są kurtki pikowane? Z czym je nosić? Czy warto je wybierać? Odpowiedzi na wszystkie pytania przedstawimy poniżej.

Kurtki pikowane — Kurtki idealne dla kobiet i mężczyzn!

 

Czym są kurtki pikowane?

Kurtki pikowane to kurtki, które posiadają regularne przeszycia dwóch warstw materiału. Między nimi znajduje się pianka poliestrowa lub puch. Pikowanie najczęściej występuje w formie kratki, rąbów lub poprzecznych linii. Kurtki tego typu mogą być wykonane z różnych materiałów, posiadać różne fasony oraz rodzaje przeszyć. Przykładem mogą być krótkie kurtki do bioder z drobnym pikowaniem lub wręcz płaszcze do kolan z szerokimi elementami przeszytego materiału. Najczęściej kurtki pikowane ze względu na ich regularność kojarzą się ze stylem i minimalistycznym podejściem do mody.

 

Z czym nosić kurtki pikowane?

Kurtki pikowane możemy zestawiać z różnymi elementami garderoby. Najlepiej sprawdzają się w codziennej stylizacji. Możemy założyć je do jeansów lub spodni wizytowych. Do kurtek pikowanych możemy również nosić eleganckie zestawy np. kostiumy damskie lub materiałowe spodnie męskie wraz z koszulą. Panowie powinni uważać, aby rękawy marynarki nie wystawały spod rękawów kurtki. Do kurtek pikowanych w zależności od modelu pasować będą również szaliki. Obuwie, jakie założymy do tego typu kurtek, powinno być też codzienne lub nieco bardziej eleganckie — tak jak w przypadku całych stylizacji. Kurtki pikowane sprawdzą się u kobiet ze spódnicami i sukienkami.

Do kurtek pikowanych można zakładać również nieco bardziej praktyczne ubrania takie jak golf - szczególnie gdy na dworze panuje bardzo niska temperatura, a nam w danym momencie nie zależy najbardziej na modnej stylizacji, a kurtce która ochroni przed zimnem. Cenną podpowiedzią jest noszenie do kurtek pikowanych — szczególnie tych grubych spodni typu "regular". Jednakowa szerokość spodni na całej długości nie powiększy sylwetki optycznie nawet przy solidnej kurtce pikowanej.