Soczewki kontaktowe miesięczne. Najważniejsze zalety i wady

Soczewki miesięczne są obecnie najczęściej wybieranymi szkłami kontaktowymi. Ich specjalne przygotowanie pozwala na korzystanie z jednej pary soczewek przez miesiąc, po upływie którego należy zastąpić je nowymi. Tak, jak wszystkie inne rodzaje szkieł kontaktowych, także soczewki miesięczne posiadają zarówno swoje zalety, jak i wady. Oto najistotniejsze z nich z punktu widzenia użytkownika.

Najważniejsze zalety soczewek miesięcznych, czyli dlaczego warto z nich korzystać?

Początkujący użytkownicy, dopiero zaczynający swoją przygodę z soczewkami, zwykle sięgają po szkła jednodniowe. Ich wybór wynika przede wszystkim z przeświadczenia, że soczewki jednorazowe są cieńsze oraz łatwiejsze w aplikacji, co ma szczególne znaczenie dla początkujących użytkowników. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne soczewki miesięczne bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich lat, a ich zakładanie nie stwarza już praktycznie żadnych problemów. Wystarczy kilka prób i trochę wprawy, aby już po kilku dniach zakładać soczewki nawet bez lustra!

Dobrej jakości szkła miesięczne, do których należą soczewki kontaktowe Soflens 59 marki Bausch&Lamb są wykonane ze specjalnego, hydrożelowego materiału, który zapewnia oczom doskonałe nawilżenie przez cały okres ich użytkowania. Soczewki kontaktowe Soflens 59 na tle innych podobnych produktów dostępnych na rynku wyróżniają się ponadto wysokim stopniem nawodnienia, który wynosi aż 59%, co zapewnia komfortowe korzystanie z nich także pod koniec przydatności do użytku. Zastosowana technologia UniFit zapewnia idealne dostosowywanie się kształtu soczewki do formy oka.

Istotną zaletą soczewek miesięcznych jest także oszczędność pieniędzy. Wiele osób waha się z porzuceniem klasycznych okularów na rzecz soczewek kontaktowych głównie z powodu generowanych przez nie kosztów. Decydując się na soczewki miesięczne oszczędzamy pieniądze, gdyż są one tańsze w użytkowaniu od swoich jednorazowych odpowiedników. Ważnym atutem soczewek miesięcznych jest także brak konieczności codziennego kupowania nowych soczewek, gdyż jedną parę nosimy przez 30 dni.

Soczewki kontaktowe miesięczne. Najważniejsze zalety i wady

Z jakimi wadami wiąże się korzystanie z soczewek miesięcznych?

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z soczewek miesięcznych muszą liczyć się z dodatkowymi obowiązkami, których nie mają użytkownicy szkieł jednodniowych. Należy do nich konieczność codziennego czyszczenia i dezynfekcji soczewek, które należy wykonywać zawsze wieczorem, po zdjęciu szkieł. W tym celu należy zaopatrzyć się w dobrej jakości płyn wielofunkcyjny, za pomocą którego wyczyścimy szkła z osadów i zanieczyszczeń, zdezynfekujemy je oraz bezpiecznie przechowamy przez noc.

Standardowe szkła, do których należą soczewki kontaktowe soflens 59 nie są także przystosowane do spania, o czym w szczególności powinny pamiętać osoby, którym często zdarza się zdrzemnąć w ciągu dnia. W takim przypadku, zamiast klasycznych soczewek miesięcznych powinny one sięgnąć po soczewki całodobowe, których nie trzeba zdejmować do snu. Soczewki miesięczne muszą być obowiązkowo zdejmowane co noc oraz poddawane czyszczeniu, pielęgnacji oraz nawilżaniu, które zapewnią im higienę oraz pełne bezpieczeństwo korzystania przez cały okres użytkowania.