Na co warto zwrócić uwagę kupując power bank

W dzisiejszych czasach power bank to bardzo popularny gadżet, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie jakiegokolwiek wyjazdu w teren. Na co warto zwrócić szczególna uwagę kupując tego typu sprzęt?

Jak wybrać najlepszy power bank?

Jak wiadomo power bank to urządzenie, które umożliwia nam uzupełnienie poziomu baterii w telefonie komórkowym wszędzie tam gdzie nie możemy skorzystać z tradycyjnej ładowarki. Kupując power bank warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego pojemność. Na rynku możemy spotkać modele, które posiadają pojemność na poziomie 2000-3000 mAh oraz takie, których pojemność przekracza ponad 20000 mAh. Pamiętajmy o tym, że im większą pojemność będzie miał wybrany przez nas power bank tym więcej razy będziemy mogli naładować nasz telefon przed koniecznością doładowania samego urządzenia. Duże znaczenie ma również liczba dostępnych portów i natężenie prądu. Warto zdecydować się na zakup urządzenia, które będzie miało przynajmniej dwa złącza, wówczas np. będziemy mogli naładować jednocześnie i smartfon i tablet. W przypadku oznaczeń dotyczących natężenia prądu pamiętajmy o tym, że im wyższe natężenie prądu danego złącza tym szybciej naładujemy nasz telefon.

Na co warto zwrócić uwagę kupując power bank

Power bank – o czym jeszcze warto pamiętać?

Kupując power bank warto jeszcze zwrócić uwagę na to czy dany model posiada wskaźnik naładowania energii urządzenia. Ważna jest również jakość wykonania czy chociażby rozmiar urządzenia. Niektóre power banki posiadają również dodatkowe funkcje takie jak np. latarka czy wbudowane etui. Ciekawym rozwiązaniem jest również tak zwany power bank solarny, który czerpie energię ze światła słonecznego. Co ważne takie urządzenie zazwyczaj posiada również możliwość klasycznego naładowania. Jeżeli już odnajdziemy power bank najlepiej dostosowany do naszych potrzeb pamiętajmy, aby odpowiednio o niego dbać. Aby wydłużyć jego żywotność dobrze jest przynajmniej raz w miesiącu naładować go do pełna, warto również zwracać uwagę na to, aby nie doprowadzać do sytuacji, w których zostanie on całkowicie rozładowany.