Jak dostać się na lotnisko Balice?

Środki transportu między lotniskami

Poruszanie się po mieście, którego nie zna się dokładnie bywa frustrujące. Przykładem jest Kraków, gdzie znajduje się słynne Lotnisko – Balice, które jest często uczęszczane przed podróżujących. Najłatwiej jest dostać się na Dworzec Główny w Krakowie, z którego można przejechać jednym z wielu autobusów miejskich, pociągiem lub busem, czy taksówką. Lotnisko jest oddalone o 11 kilometrów od Centrum Miasta. Najtańszą alternatywą jest oczywiście komunikacja miejska, a konkretnie linie 208 oraz 252, natomiast w nocy 902. Na przejazd w ten sposób należy liczyć blisko 45 minut w przypadku autobusów dziennych i troszkę ponad pół godziny dla nocnej linii MPK. Bilety można kupić w biletomatach zamontowanych w autobusach. W przypadku awarii automatów, istnieje możliwość zakupu biletu bezpośrednio u kierowcy.

Która z opcji jest najszybsza?

Zdecydowanie najszybszym środkiem transportu na Lotnisko Balice jest pociąg, ponieważ czas dojazdu w najbardziej optymistycznej opcji wynosi 18 minut. Planując podróż w ten sposób należy mieć na uwadze, że kursy są wykonywane średnio co godzinę, z peronu numer 2. W przypadku jakichkolwiek zmian, pasażerowie otrzymują niezbędną informację w tym zakresie. Za bilet można zapłacić gotówką lub kartą, odbywa się to w automatach zamontowanych na peronach. Warto wiedzieć, że z uwagi na trwające prace modernizacyjne, zostają uruchomione zastępcze środki transportu.

Jak dostać się na lotnisko Balice?

Co z komunikacją alternatywną?

Jeżeli żaden z wyżej wymienionych sposobów podróży na lotnisko nie jest odpowiedni, warto skorzystać z dodatkowych alternatyw. Pierwszą z nich są autokary i taksówki, które gwarantują równie komfortową podróż. Współczesne środki transportu tego rodzaju umożliwiają swoim pasażerom korzystanie z darmowego łącza internetowego oraz gniazdek. Rezerwacji można dokonać poprzez skorzystanie ze strony internetowej. Dla osób, które chcą jednak przedostać się szybciej na lotnisko, poleca się skorzystanie z korporacji taksówkarskiej, która oferuje dojazd do celu.