Rożek niemowlęcy – dlaczego warto mieć go w wyprawce?

Czasami trudno się nadziwić, że nowo narodzony, malutki człowiek, potrzebuje aż tylu rzeczy! Wyprawka dla niemowlaka to z reguły prawdziwy arsenał, który przez wiele miesięcy stanowi część codziennego życia młodych rodziców. Wśród licznych akcesoriów i wyposażenia, swoje miejsce znajduje również rożek niemowlęcy. Dlaczego warto go mieć i jaką pełni funkcję?

Rożek niemowlęcy - do czego służy?

Małe dzieci w pierwszych miesiącach życia potrzebują poczucia komfortu i bezpieczeństwa. W tym celu maluszka już po narodzinach otula się szczelnie, specjalnie do tego przeznaczonymi becikami lub kocykami. Nazwa rożek niemowlęcy wzięła się z ze sposobu układania kocyka lub kołderki w formę rożka. Dzisiaj dostępne są już gotowe rożki niemowlęce, szyte w taki sposób, aby otulanie maluszków było szybkie i wygodne. Przy czym są to produkty w pełni bezpieczne dla dziecka, zapewniający mu komfortowy sen i spokojny wypoczynek.

W domu i w podróży!

Przy czym warto wspomnieć, że rożek dla niemowlaka świetnie sprawdza się również w podróży. Pozwala na pewne i bezpieczne trzymanie dziecka w ramionach, a także bezpieczne położenie w wózku czy nosidełku. W pierwszych dniach życia maluszek może spać w rożku, który będzie dla niego substytutem matczynego łona i nie pozwoli się mu odkryć w nocy.

Zaletą rożka niemowlęcego jest również to, że pozwala on ograniczyć odruch Moro. Kiedy maluszek już przestanie potrzebować otulaczy, rożek niemowlęcy można wykorzystać jako kocyk czy kołderkę albo matę do zabaw. Czyli jest to de facto produkt, który z powodzeniem przyda nam się przez kilka pierwszych lat życia dziecka.

Rożek niemowlęcy – dlaczego warto mieć go w wyprawce?

Jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Na rynku istnieje dość spora oferta różnego rodzaju rożków dla niemowlaków. Różnią się one przede wszystkim materiałem wykonania, rodzajem wypełnienia, grubością, sztywnością i sposobami zapinania. Rożki niemowlęce mogą być bowiem wiązane w kokardę lub zapinane na rzepy. Są również produkty posiadające zarówno rzepy, jak i wiązania. Oprócz tego różnią się one oczywiście kolorem i wzornictwem, dlatego spokojnie dopasujemy konkretny produkt do płci dziecka.

Rożek dla niemowlaka na lato i na zimę

Przy wyborze konkretnego rożka, warto wziąć pod uwagę porę roku. Jeśli jest lato, lepiej wybrać produkt cieńszy lub wykonany z materiałów, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu zapobiegniemy przegrzaniu się maluszka. Rożek niemowlęcy na zimę powinien być natomiast na tyle gruby i ciepły, żeby można było otulać nim dziecko także w trakcie wyjścia na zewnątrz.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wybraniu rożka dla niemowlaka? Koniecznie należy zadbać o to, aby rożek był wykonany z wysokogatunkowych i bezpiecznych materiałów, które powinny być certyfikowane. Również szycie rożka powinno być w pełni bezpieczne, tak, żeby szwy nie uwierały dziecka i nie powodowały otarć czy odgnieceń.

Podsumowując, rożek niemowlęcy to produkt, który jak najbardziej powinien znaleźć się w dziecięcej wyprawce. Jest to nie tylko świetny otulacz, zapewniający maluszkowi spokojny i bezpieczny sen, może on pełnić również rolę kocyka, kołderki czy maty do zabaw. I na pewno przyda się on również na późniejszych etapach życia dziecka.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - rożek niemowlęcy dla Twojego dziecka