Wysokiej klasy narzędzia skrawające – oferta marki Dormer Pramet

Marka Dormer Pramet to jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie producentów narzędzi skrawających. Powstała w roku 2014 w wyniku połączenia Dormer Tools i Impero Pramet Safety, które od lat były branżowymi liderami specjalizującymi się w produkcji wysokiej klasy narzędzi do obróbki materiałów. Ich fuzja pozwoliła na powołanie do życia prawdziwie innowacyjnego przedsiębiorstwa, które jest w stanie dostarczać klientom nowoczesnych narzędzi o szerokim zastosowaniu w przemyśle lekkim i ciężkim.

Marka Dormer Pramet i jej specjalizacja

Od 2014 r. firma Dormer Pramet jest jednym z największych producentów i dostawców narzędzi skrawających przeznaczonych do przemysłu maszynowego. Jej logiem sygnowane są wysokiej klasy narzędzia przeznaczone do wiercenia, gwintownia, frezowania oraz toczenia. Są to zarówno narzędzia specjalistyczne, jak i wysokiej klasy, innowacyjne systemy narzędziowe, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Produkty Dormer Pramet są wykorzystywane przez wiodące firmy działające w przemyśle kolejowym, motoryzacyjnym, a nawet kosmonautycznym.

Na oferowaną obecnie jakość narzędzi składa się długa i bogata historia obu tworzących Dormet Pramet marek. Dormer Tools została powołana do życia już w roku 1913, z kolei początki istnienia firmy Impero Pramet Safety sięgają roku 1933. Dormer Tools specjalizowała się w produkcji narzędzi obrotowych, z kolei IPS wytwarzała wysokiej jakości narzędzia do obróbki wymiennej bazujące na diamentach i węglikach spiekanych. Ich połączenie w jedno przedsiębiorstwo pozwoliło na stworzenie kompletnej, kompleksowej oferty idealnie dostosowanej do potrzeb i wymagań współczesnych odbiorców przemysłowych.

Wysokiej klasy narzędzia skrawające – oferta marki Dormer Pramet

Czym oferta marki Dormer Pramet wyróżnia się na tle konkurencji?

Marka Dormer Pramet to firma o globalnych zasięgach, z której rozbudowanej oferty korzystają klienci z całego świata. Firma posiada biura rozmieszczone na całym świecie, w tym na terenie Europy, obu Ameryk, Azji, Afryce i na wyspach Pacyficznych, które wspólnie obsługują ponad 100 państw, co pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie oraz dostarczanie każdemu klientowi w pełni dedykowanego wsparcia. Narzędzia sygnowane logiem Dormer Pramet są produkowane w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Czechach i w Brazylii. Łącznie firma zatrudnia ok. 1500 wysoko wyspecjalizowanych pracowników, który na co dzień pracują na jej sukces.

Bogate doświadczeni obu tworzących ją firm pozwoliło na stworzenie w pełni wydajnej i ultranowoczesnej machiny produkcyjnej, która jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego klienta oraz zrealizować dowolne zamówienie. Wszystkie narzędzia wytwarzane przez markę posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość oraz atesty gwarantujące ich bezpieczne wykorzystanie w zgodzie z przeznaczeniem. Firma dormer pramet, oprócz produkcji wysokiej jakości narzędzi do obróbki skrawaniem, specjalizuje się także w organizowaniu profesjonalnych szkoleń oraz udostępnia całkowicie za darmo pakiety e-learnignowe, które pozwalają lepiej poznać jej innowacyjne rozwiązania oraz nabyć praktyczne umiejętności pozwalające na ich optymalne wykorzystanie w codziennej pracy.