Korzystanie z urządzeń, a troska o ekologię

Dzisiaj osoby świadome zwykle mają świadomość rozmaitych problemów ekologicznych, które dotykają środowisko, a przez to oddziałują na całą planetę, która jest przecież naszym domem. Warto stale poszerzać swoją świadomość na temat tego, w jaki sposób możemy wspierać środowisko i chronić Ziemię. Jedną z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość odzyskiwania energii cieplnej z urządzeń, takich jak choćby sprężarki śrubowe. Zaoszczędzoną w ten sposób energię możemy wykorzystać do rozmaitych celów.

 

Jak to działa?

Podczas wytwarzania sprężonego powietrza, do środowiska uwalniane są znaczne ilości energii cieplnej. To, co wydostaje się z urządzenia to tak zwane gazy cieplarniane, które przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom istnieje możliwość odzyskania energii w ilości nawet 70% energii elektrycznej, która została dostarczona do sprężarki. Przemyślana, nowatorska budowa sprężarek śrubowych pozwala na zamontowanie dodatkowego wymiennika ciepła. Zadaniem takiego wymiennika jest przekazywanie energii cieplnej tak, aby mogła ona np. podgrzewać wodę lub ogrzewać zakład pracy.

 

Remont w wersji eko

Od czasu do czasu remont i odświeżenie, przyda się wszystkiemu. Dlatego, prędzej czy później nadejdzie ten dzień, kiedy zajdzie potrzeba wymienienia czegoś, naprawy lub po prostu delikatnej zmiany, aby np. zwiększyć funkcjonalność przestrzeni. Kiedy nadejdzie czas, w którym konieczny okaże się remont, pamiętajmy o ekologii! W jaki sposób? Jedną z metod jest wypożyczenie potrzebnego nam sprzętu. Obecnie na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują możliwość wypożyczenia rozmaitych przyrządów i akcesoriów, przydatnych w czasie remontu. Wybierając wypożyczenie zamiast zakupu, ograniczamy konsumpcjonizm i nie przyczyniamy się do zaśmiecenia planety. Dodatkowo, szukając rzeczy, za pomocą których będziemy mogli wykonać remont, wybierajmy taki sprzęt, który w możliwie najmniejszym stopniu będzie negatywnie oddziaływał na środowisko. Przykładowo, jeśli potrzebujemy sprężarki śrubowej, wybierzmy taką, która pozwoli nam na odzyskanie energii.

Korzystanie z urządzeń, a troska o ekologię